Posadzki żywiczne

Posadzki żywiczne cieszą się rosnącą popularnością. Jeszcze kilka lat temu były wykorzystywane do wykonywania podłóg w obiektach przemysłowych, obecnie coraz częściej są układane w prywatnych domach i mieszkaniach. Szeroka gama dostępnych wzorów i wariantów kolorystycznych pozwala na stworzenie aranżacji wnętrz dostosowanej do indywidualnych oczekiwań estetycznych.

Wytrzymała podłoga z żywicy

Nie bez znaczenia są też walory funkcjonalne podłóg z żywicy. Wyróżniają się dużą wytrzymałością, wysoką odpornością na oddziaływanie promieni UV oraz niską podatnością na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne.

Niewątpliwym plusem wyboru posadzek żywicznych jest ponadto bezspoinowa technika ich wykonania. Wskutek tego możemy uzyskać gładką powierzchnię, co decyduje o tym, że pomieszczenie, w którym jest ułożona podłoga z żywicą, sprawia wrażenie większego, niż jest w rzeczywistości.

Podłoga z żywicy w mieszkaniu – dobry pomysł?

Jeśli chcemy zastosować żywicę na podłogę we wnętrzu domu, najlepiej zdecydować się na posadzki epoksydowe lub poliuretanowe. Drugie z wymienionych są wytrzymalsze, odporniejsze na zarysowania i oddziaływanie promieni słonecznych, ale też droższe. Co więcej, posadzki poliuretanowe otwierają więcej możliwości aranżacyjnych, gdyż w tym wypadku możemy wykonać zarówno matową, jak i połyskliwą podłogę.

W naszym asortymencie znajdą Państwo duży wybór produktów pozwalających na zagospodarowanie przestrzeni wokół domu, jak i jego wnętrzach. Z tego powodu obok wytrzymałych i eleganckich ogrodzeń prowadzimy sprzedaż wysokiej jakości podłóg z żywic. Oferowane przez nas posadzki są dostępne w wielu wzorach – przykłady prezentujemy w poniższej galerii zdjęć.

Posadzki żywiczne – wybrane modele:

[nggallery id=9]